Czy kiedykolwiek zostałeś oszukany przez hotel? Prawdę mówiąc, większość hoteli nie mówi wprost kłamstw; zamiast tego używają celowo niejasnych fraz i sprytnych kątów kamery, które prowadzą do przekonania, że ich obiekty są lepsze w rzeczywistości. Poniżej znajduje się kilka wyjaśnień jak hotele często wprowadzają w błąd potencjalnych gości.

Nawet mniej niejednoznaczne sformułowanie, takie jak „15-minutowy spacer” warte jest podwójnego sprawdzenia, ponieważ nie wszyscy chodzimy z tą samą prędkością. Szybkie spojrzenie w Google Maps aby uzyskać dokładną odległość między hotelem a atrakcją, która Cię interesuje, a także pokazuje inne przeszkody, które mogą się między nimi czaić.

Czy jest coś słodszego niż oglądanie zachodzącego słońca nad morzem z balkonu twojego pokoju hotelowego? W wielu obiektach istnieje istotna różnica między widokiem na ocean i pokojem nad oceanem. Podczas gdy pokój z widokiem na ocean będzie bezpośrednio nad wodą, pokój z widokiem na ocean gwarantuje tylko rzut oka na morze – i może być konieczne przesuwanie głowy w odpowiedni sposób, aby zobaczyć plamkę niebieskiego między budynkami lub elementami krajobrazu .

Wiele hoteli oferuje bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu, który można by uznać za dobry. Niestety nie oznacza to, że darmowe Wi-Fi jest rzeczywiście funkcjonalne. W niektórych usługach połączenie jest tak wolne, że wczytanie strony wieczorem jest prawie niemożliwe, gdy wszyscy próbują połączyć się z Internetem w tym samym czasie.