„Dom Twój, gdzie serce Twoje”, ale hotel to miejsce, w którym zdecydowanie powinieneś używać swojej głowy. Zagrożenia hotelowe, od spadających okien po wysokie ukryte opłaty, czają się za rogiem. A trochę zapobiegania może powstrzymać coś nieszczęśliwego przed zrujnowaniem twojej podróży. Poniżej znajduje się kilka błędów popełnianych w hotelu, których należy unikać podczas podróży.

Nie marnuj minibaru

W „Hidden Hotel Fees” Sarah Schlichter pisze: „Podniesienie przedmiotu i odłożenie go może wywołać czujniki minibaru, natychmiast dodając cenę produktu do rachunku. Na wrażliwych maszynach nawet popychanie przedmiotów z minibaru podczas dodawania własnego jedzenia do lodówki może podlegać opłatom.

Nie ujawniaj numeru pokoju

Prosta wskazówka, o której wspominają wszyscy goście, zwłaszcza kobiety i osoby podróżujące samotnie: nie pozwól recepcjonistce powiedzieć na głos numeru twojego pokoju. Jeśli powie, głośno, poproś o inny pokój. Każdy stojący w pobliżu recepcji w holu – w tym przestępcy – może dowiedzieć się dokładnie, gdzie spędzisz noc, jeśli obsługujący wyda twój numer pokoju.

Nie ignoruj recenzji

Niektóre z opowieści o horrorze hotelowym sprawiają, że włosy stają na głowie. Jasne, czasami takie rzeczy to po prostu pech. Ale ile z tych problemów można było uniknąć, przeglądając opinie z wyprzedzeniem? Przeczytaj kilka recenzji. Okazuje się, że dla większości gości, cena wynajmu pokoju nie rekompensowała ogromnej ilości pluskiew czy karaluchów.