Nie można ominąć hotelu des Dromonts z jego atrakcyjną architekturą, położonego w miejscowości Avoriaz – jednego z ośrodków narciarskich wybudowanych w Alpach Francuskich w latach 60-tych. Ekskluzywny budynek jest kanciasty i piramidowy – został autor projektu inspirował się pracami Le Corbusiera, specjalisty od ekonomicznych mieszkań miejskich, maksymalizowania pionowej przestrzeń i wykorzystywania wspaniałych widoków z każdego pokoju.

W przeszłości Hotel des Dromonts był miejscem z pokojami w stylu kabinowym, restauracją i dyskoteką. Rzeczy zmieniły się diametralnie dzięki przebudowie 34 pokoi gościnnych, wciąż niewielkich rozmiarów. Inspiracją dla projektanta były początki lat 60-tych w hotelu – wyposażył pokoje w ściany cedrowe, zastosował chłodne odcienie szarości. Pokoje typu „standard” mają małą łazienkę z prysznicem, a pokoje typu „superior” – wolnostojące wanny. Kilka apartamentów ma nawet oddzielne miejsca do siedzenia. Wiele pokoi posiada również małe balkony.

Pomimo starań wciąż nowych właścicieli, aby nowy hotel des Dromonts dopełnił współcześnie jazdę na nartach i snowboardzie, nie jest to miejsce, w którym spędzisz czas w swoim pokoju hotelowym. Nie wtedy, gdy na dole w kominku słychać odgłos palonego drewna, a po emocjonującej jeździe na nartach czekają rozgrzewające drinki, Le Festival Bar lub klasyczna kuchnia francuska w Les Enfants Terribles.