To, co uderza w hotelowych pokojach (nawet klasy średniej) to wyjątkowa miękkość wykładzin i dywanów. Dlaczego hotele inwestują w miękkie podłogi, jak je projektują i czy możemy ten efekt osiągnąć we własnym domu? Zapraszamy do lektury.
Dlaczego podłoga w hotelowym pokoju jest miękka?
Bywalcy hoteli wiedzą, że nawet w stosunkowo tanich pokojach, niemal zawsze spotkają się z miękką podłogą. Okazuje się, że hotele wykorzystują ją do zwiększenia satysfakcji gości z pobytu. Większość gości chodzi po hotelowych pokojach boso, a miękka podłoga jest bardzo przyjemna dla stóp. To sprawia, że hotel postrzegany jest jako dbający o komfort odwiedzających, wygodny i bezpieczny. Dzięki temu czujemy się lepiej w hotelowym wnętrzu i chętniej do niego wracamy. Wpływa to również na polecanie miejsca noclegowego znajomym czy wystawianiu wysokich ocen w portalach opiniotwórczych.
Jak uzyskuje się miękkie podłogi?
Okazuje się, że uczucie miękkości zawdzięczamy specjalnym elastycznym matom piankowym, które układane są na całej powierzchni hotelowych pokoi. Dopiero na nie kładzione są okładziny. To jeszcze nie wszystko, bo wysokie wymagania stawiane są również wykładzinom i dywanom hotelowym. Muszą się one odznaczać wysoką wytrzymałością, odpornością na wiele cykli prań i estetyką wykonania a nawet odpowiednim kolorem. Szczególnie pożądane są wysokogatunkowe zielone dywany, dywany w orientalne wzory oraz jasne odcienie błękitu i szarości w przypadku wykładzin.
Miękka podłoga we własnym wnętrzu
Rozwiązania stosowane w hotelach, bardzo dobrze sprawdzą się również w mieszkaniach i domach. W ten sposób warto przygotować podłogę w sypialni. Samodzielne ułożenie maty piankowej jest bardzo proste. Poza dużym komfortem chodzenia po miękkiej podłodze, uzyskamy jeszcze dodatkową izolację akustyczną.
Decydując się na rozwiązania hotelowe we własnej sypialn,i trzeba się liczyć ze stosunkowo wysokimi kosztami takiego przedsięwzięcia. Wykładziny hotelowe mają dużą gramaturę runa, nie odkształcają się i są wytrzymałe na ruch. Dodatkowo są bardzo ciepłe i przyjemne w dotyku. To wszystko sprawia, że są dużo droższe, niż te dostępne w marketach budowlanych.