Ananasy, więzienia, latarnie morskie, zamki i dworce… Co łączy te wszystkie rzeczy? Jest to nieco zaskakujące – to wszystkie przykłady wyjątkowych hoteli w Wielkiej Brytanii. Tak, zgadza się, możesz zarezerwować na noc celę więzienną, podziwiać widok z latarni morskiej lub zarezerwować sobie pokój w ananasie.

Hotel w kształcie ananasa

Brzmi nudno? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o najbardziej niezwykłych hotelach w Wielkiej Brytanii. W Dunmore Park, w pobliżu Stirling w Szkocji, goście mogą spać w gigantycznym szaleństwie w kształcie ananasa. Został zbudowany dla hrabiego z regionu w XVIII wieku, kiedy ananasy były uważane za wysokość tropikalnego wyrafinowania.

Hotele w latarni morskiej

W Wielkiej Brytanii znajduje się ponad 30 hoteli z latarnią morską, które zostały przebudowane na wakacje. Wszystkie oferują niesamowite widoki na morze, cudowną bliskość dzikiej przyrody i poczucie samotności w wiejskim odosobnieniu – idealne do przytulania się do partnera, w chłodną noc, z butelką wina.

Hotele więzienne

Noc w więzieniu – większość ludzi pomyślałaby, że taka noc byłaby jedną z najgorszych – jednak nie tutaj. W Wielkiej Brytanii noc w celach może być naprawdę wielką przyjemnością. Wiele oryginalnych elementów z więzienia zostało zachowanych, co nadaje temu miejscu niesamowity charakter. Hotel mieści się na terenie zamku w Oksfordzie, którego historia sięga 1701 roku.

Domki na drzewie

Dla ludzi, którzy preferują trochę więcej zabawy, Treehouse w Somerset będzie wspaniałym miejscem. Nie jest ono tylko dla małych, ale dla dużych dzieci również. Położony w wiejskiej, sielankowej scenerii, jest doskonałym romantycznym miejscem na odpoczynek, z drewnianym piecem i spiralnymi schodami prowadzącymi do wygodnego łóżka, oraz wanną w stylu vintage.

Hotele dworca kolejowego

Aby naprawdę uciec od zgiełku, udaj się do Dent Station w Yorkshire. Spędzanie nocy na stacji kolejowej jest naprawdę ciekawą opcją, a widoki na Yorkshire przebiją Twoje najśmielsze oczekiwania. Wolałbyś zostać w pociągu? Stary dworzec kolejowy przygotował dla was kilka kabin pociągowych. Nie jesteś w stanie wyobrazić sobie, jak świetnie można odtworzyć stare wagony kolejowe, oraz jak luksusową noc można spędzić w pociągu!

Szaleństwo

Również w malowniczym Yorkshire, Temple Folly w Swinithwaite jest punktem orientacyjnym z XVIII wieku i została zbudowana, aby umożliwić lokalnym kobietom obserwowanie swoich mężczyzn podczas polowań na lisy. To dwupokojowe szaleństwo ma własną kuchnię, balkon i wiele oryginalnych elementów dzięki, którym Twój pobyt będzie jedną z niezapomnianych chwil, do końca życia!