Wybrałeś swój hotel. Upewniłeś się, że ma wszystkie praktyczne udogodnienia, jakich potrzebujesz, jest w idealnej lokalizacji, ma dobrą atmosferę w odpowiedniej cenie. Teraz możesz myśleć, że skończyłeś, ale został jeszcze jeden krok, który jest niezbędny do zapewnienia przyjemnego pobytu: Musisz mieć najlepszy pokój jaki mają. Nic nie jest pewne, ale oto kilka wskazówek, które pomogą Ci uzyskać najlepszy pokój hotelowy podczas następnej podróży.

Planuj z wyprzedzeniem, przyjedź przygotowany

Dołącz do programu nagród hotelowych i zdobądź punkty za każdy swój pobyt; jest to łatwy sposób na załatwienie rabatów, a nawet bezpłatnych noclegów. Możesz również uzyskać tego rodzaju korzyści za pośrednictwem programu milowego linii lotniczych.

Rozeznaj się

TripAdvisor i inne strony z rezerwacjami oferują uczciwe recenzje hoteli od prawdziwych podróżników, z których wielu zawiera szczegółowe informacje na temat ich poszczególnych pokoi. Czytaj przewodniki turystyczne, dołączaj do dowolnych klubów i przechowuj notatki o wszystkim, czego się dowiesz.

Powinieneś także odwiedzić stronę internetową hotelu przed wyjazdem. Często zdarzają się galerie zdjęć, a nawet plany pięter, które dadzą ci wyobrażenie o tym, jak wyglądają pokoje i które najlepiej Ci odpowiadają. Strony internetowe hoteli mogą również niekiedy mieć kupony lub rabaty, które można wydrukować i zabrać ze sobą.

Podczas pobytu w ośrodku, który ma wiele budynków, możesz poprosić ośrodek o przesłanie e-maila lub przefaksowanie planu nieruchomości. Google Earth może zapewnić układ terenu, a nawet odkryć, jak blisko budynki są od plaży lub autostrady. Następnie zadzwoń, aby opisać to, czego szukasz (najlepszy widok, odległość od plaży itp.) I poproś o ich rekomendację co do pokoju lub apartamentu, który najlepiej zaspokoi Twoje zainteresowania.

Pamiętaj, abyś był realistyczny w swoich oczekiwaniach. Jeśli podróżujesz do motelu, w którym większość pokoi ma prawie taki sam rozmiar, może nie być większej różnicy – choć może być lepszy widok z jednej lub drugiej strony budynku. Należy pamiętać, że dostępność może być ograniczona, jeśli odwiedzają Państwo miejsce w czasie, gdy pokoje w hotelu są wyprzedane. Zawsze jednak warto zapytać!