Wiemy, wiemy – kiedy jesteś na wakacjach, ostatnią rzeczą, o którą chcesz się martwić, jest bezpieczeństwo w hotelu. Włamania, pożary, klęski żywiołowe i ataki terrorystyczne to tylko niektóre z potencjalnych zagrożeń dla bezpieczeństwa podróżnych w pokojach hotelowych. Zapoznaj się z naszymi najważniejszymi poradami dotyczącymi bezpieczeństwa w hotelach.

Na długo przed faktycznym zarezerwowaniem hotelu zacznij od odrabiania lekcji. Przyjrzyj się uważnie sytuacji bezpieczeństwa w kraju lub mieście, które odwiedzasz. Czy terroryzm jest zagrożeniem? Czy turyści często są atakowani? Czy niektóre osiedla, miasta lub regiony są bardziej bezpieczne niż inne? Departament Stanu USA oferuje informacje dotyczące bezpieczeństwa w poszczególnych krajach na swojej stronie internetowej.

Gdy przyjdzie czas, aby zarezerwować hotel, nie wystarczy spojrzeć na ceny i udogodnienia – zwróć szczególną uwagę na lokalizację. Czy hotel znajduje się w ekskluzywnej dzielnicy mieszkalnej, tętniącej życiem dzielnicy biznesowej lub obskurnej dzielnicy handlowej? Czy można bezpiecznie chodzić po zmroku? Czy w pobliżu jest posterunek policji? Wszystkie te czynniki mogą wpłynąć na prawdopodobieństwo włamania lub napaści podczas pobytu. Możesz znaleźć informacje o okolicy w Internecie lub w dobrym przewodniku.

Upewnij się, że masz telefon komórkowy, który będzie działał przez całą twoją podróż. Zaprogramuj najważniejsze numery telefonów z wyprzedzeniem – np. bezpośrednia linia do hotelowej recepcji, numer najbliższej ambasady Twojego kraju ojczystego i ogólnokrajowy numer alarmowy.