Tokio przyciąga więcej turystów niż jakakolwiek inna część kraju, a zapotrzebowanie na przestrzeń jest zawsze wysokie. Wynaleziono więc małą przestrzeń hotelową, w której ludzie mogliby odpocząć. Są one wygodne, tanie i łatwe w utrzymaniu, a jednocześnie spełniają rosnące zapotrzebowanie na miejsce. Oprócz tego, Tokio znalazło sposób na przyciągnięcie turystów i podróżników, inwestując w koncepcje hotelowe. Oto niezwykłe hotele w Tokio, gdzie wyobraźnia wzięła górę.

Book and Bed Tokyo

Nazwa tego wyjątkowego hotelu to gratka dla wszystkich miłośników książek na całym świecie. Hotel Book and Bed Tokyo o tematyce księgarskiej to idealne miejsce dla osób podróżujących, które wciąż uwielbiają książkę w ręku. Otoczony ponad 3000 książkami, ten niesamowity hotel został wymyślony przez Makoto Tanijiri i Ai Yoshida. To miejsce spełnia największe oczekiwania molów książkowych w Tokio. Hotel nie oferuje żadnych opcji żywieniowych, jednak spacer wzdłuż ulicy, na której hotel się znajduje, wynagradza jej brak poprzez szeroką gamę restauracji.

Tokyo Disneyland Hotel

Od momentu jego otwarcia na początku lat 80. XX wieku hotel Tokyo Disneyland inspirowany jest art déco starego Hollywood z surrealistycznym basenem Palm Garden i niesamowitymi detalami. Pokoje z narzutami w groszki podążają za motywem Disneya, ale prawdziwym hitem w Japonii są pokoje tematyczne, których pragną młodzi ludzie. Piotruś Pan, Królewna Śnieżka i Alicja to jedne z pokojów z postaciami Disneya, w których goście mogą przebywać. Szczęśliwi goście mogą również zobaczyć japońską parę wiążącą węzeł w towarzystwie Myszki Miki.

Khaosan Tokyo Ninja Guesthouse

Pensjonat Khaosan Tokyo Ninja to popularny nowoczesny hostel położony bardzo blisko stacji Bakurocho. Doskonały przykład dobrego zakwaterowania w przystępnej cenie to rzadkość w drogim mieście takim jak Tokio, ale z pewnością nie rozczaruje. Dzięki bardzo pozytywnemu nastrojowi hostel jest wypełniony funkcyjnym wystrojem i organizuje regularne imprezy, dzięki czemu jest popularny i tętniący życiem. Kabiny są małe, ale zaprojektowane w innowacyjny sposób. Pomieszczenia takie jak łazienki są wspólne, aby obniżyć całkowity koszt. Jednakże istnieje możliwość przejścia do luksusowej kabiny w tym hotelu, która zapewnia trochę więcej dodatkowej przestrzeni osobistej.

Hotel Gracery Shinjuku

Hotel Gracery Shinjuku mieści się w nowoczesnym wieżowcu, w odległości 5 minut od dworca kolejowego Shinjuku, w którym znajduje się dziwaczny posąg Godzilli. Piękne, jasne, niewielkie pokoje wyposażone są w telewizory z płaskim ekranem, biurka i bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu, a także w część wypoczynkową z sofami. Hotel szczyci się najlepszym i malowniczym widokiem na miasto. W hotelu znajduje się włoska restauracja, a także kawiarnia z tarasem.